Wakacyjne Muzeum pod Złotym Słońcem to projekt zrealizowany przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Polegał on na przeprowadzeniu wakacyjnych zajęć dla dzieci z Polski i Ukrainy w wieku 6-12 lat.

 

 

 

 

W trakcie warsztatów wykorzystywano animacje do których stworzenia zaproszono Marharytę Rieznik i Mateusza Ryczka. Sztuka została wykorzystana jako uniwersalny język dla dzieci z obu państw, narzędzie do ich integracji. Zajęcia prowadzone były przez dwójkę edukatorów władających językiem polskim i ukraińskim.

 

Cele projektu

Cele zajęć obejmowały szeroką gamę umiejętności od relaksacji przez uwrażliwienie na bodźce słuchowe, rozwijanie kreatywności i kształcenie postaw społecznych.

 

Konspekty zajęć

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, w której znajduje się opis projektu wraz z materiałami audiowizualnymi stworzonymi przez artystów z Ukrainy i Polski oraz gotowymi konspektami zajęć.

  • Odkrywamy nowy świat!
  • W różnych barwach;
  • Tańcząc w słońcu, tańcząc w cieniu;
  • To nie ja

 

LINK DO PUBLIKACJI .

 

Projekt “Wakacyjne muzeum pod Złotym Słońcem” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Interwencje. Edycja 2022.

Fundacja Rodzic w mieście objęła projekt swoim patronatem medialnym.

Sprawdź więcej „dobrych praktyk”, które promujemy oraz pozostałe badania i publikacje.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście