Kiedy mówisz, że jesteś pod ścianą, masz na myśli impas. Nie w tym wypadku! Nazywa się je Żywymi Ścianami, Wall albo Interaktywnymi Ścianami. Wykorzystane przez osoby z bogatą wyobraźnią i świadomością procesów nabywania wiedzy zapewniają niesamowite wrażenia. Poniżej kilka naprawdę wyjątkowych Żywych Ścian!

 

Podziękowania za informacje i udostępnienie materiałów dla Studia Dalziel & Pow

Olga A. Hilger

 

Zobaczcie kilka naprawdę wyjątkowych interaktywnych ścian, które inspirują!

  • Japońska mitologia

Oto stare, japońskie arcydzieło ożywa! Pewien cenny, japoński zwój zabierze Was do świata z przeszłości…

Ekrany dotykowe powoli stają się standardem, ale trzeba umieć je odpowiednio wykorzystać dla choćby takiego efektu. Można powiedzieć, że uzyskano formę narracji nie narzucając interpretacji. Przez setki lat to właśnie “yokai” – mityczne stwory opowiadał demoniczne historie. Teraz technologia nadaje im drugie życie, ale tej samej jakości!Japończycy wieki temu drżeli w obawie przed potęgą “yokai”, ale i my dziś możemy doświadczyć tych samych przeżyć dzięki wzmocnieniu technologicznemu. Inaczej to doświadczenie nie robiłoby dziś takiego wrażenia.

 

  • Interaktywne akwarium

A może wybierzemy się wgłąb oceanu? Żaden problem! Muzeum Nauki w Miami stworzyło interaktywną ścianę, która oparta jest na technologii poszerzonej rzeczywistości. Stworzenia pływające w akwarium reagują na ruch odwiedzających w czasie rzeczywistym!

 

  • W procesie

Dzięki Interaktywnej ścianie ustawionej podczas London’s Retail Design Expo firma Dalziel & Pow stworzyła, jak mówi Ross Philips dyrektor kreacji cyfrowej w londyńskim studio “taktyczne doświadczenie”. “Pomysł wziął się z rozmów na temat tego, jak bardzo onieśmielające i niedostępne są takie gigantyczne ekrany. A my chcieliśmy przenieść technologie na znajomy i tradycyjny grunt – w tym wypadku mowa o materiale!”

 

  •  Historia Sztuki

Galeria Tate Modern uruchomiła niezwykłą multisensoryczną instalację, która umożliwia milionom gości na nieustający dostęp do fantastycznej ilości imponujących prac z archiwów, które wcześniej nie były dostępne!

 

  • Witaj w domu

Podczas Arena Design 2020 w Poznaniu firma Schattdecor Group przedstawiła interaktywną ścianę, która przedstawiała nowy styl miejski w designie, który firma proponuje Polakom.

Interaktywność pozwala na relację. To prawdziwy kontakt! Magiczne ściany nie tylko sprawiają, że coś większego od nas zabiera nas do innego świata, ale pozwalają gromadzić wyjątkowe doświadczenia. 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście