Fundacja Rodzic w mieście objęła patronatem publikację #muzealniaki Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Dzieci ze specjalnymi potrzebami”!
Kwestią dostępności instytucji kultury dla dzieci ze specjalnymi potrzebami postanowiło zająć się Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Gdzie znaleźć informacje ?

🔴 Publikacja “#muzealniaki Szkolenie dla kadr instytucji kultury. Dzieci ze specjalnymi potrzebami”. Przedstawia ona zbiór dobrych praktyk dedykowanych pracownikom instytucji kultury, tak aby uwzględniali oni dostępność oferty dla szerszego grona odbiorców.
🔴 Temat został poruszony przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu podczas spotkań, które odbywały się w czerwcu 2021 roku. Celem spotkań było wypracowanie wsparcia merytorycznego oraz praktycznych narzędzi do poszerzenia świadomości na temat tego, czym są specjalne potrzeby edukacyjne wśród dzieci.
🟥 Akcja #muzealniaki udowadnia, że zawsze jest czas na kontakt z kulturą, muzeami i galeriami sztuki. Także najmłodsze dzieci wraz z rodzinami powinny znaleźć miejsce do wspólnego przeżywania twórczych i edukacyjnych doznań tak aby nikt się nie nudził.

Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu od czerwca 2017 roku prowadzi kampanię społeczną pod nazwą #muzealniaki, chcąc pokazać, że na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta w muzeum czy w galerii sztuki może być ciekawa także dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. W centrum naszych działań znajdują się dzieci do 6 roku życia.

#Muzealniaki to także szkolenia i spotkania przygotowujące do przyjęcia najmłodszej grupy odbiorców: przedszkolaków przychodzących do instytucji kultury z nauczycielami i dzieci zwiedzających muzea z rodzicami.

Wspólnie uczyńmy muzea przyjazne jak najszerszej grupie odbiorców!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście