Czy (nieoficjalne) słowo roku 2020 czyli “online” można uznać za kojarzące się z kulturą? Jak to zrobić, żeby kultura w sieci dostarczała nam nie tyle obrazu i dźwięku z obietnicą przeżyć, ale choć namiastki uczestnictwa. Otóż portal www.kidsinmuseums.org.uk zorganizował konkurs na najciekawsze aktywności dla dzieci w sieci związane z kulturą! A oto wyniki Family Friendly Museum Award From Home.

Olga A. Hilger

Od 15 lat portal www.kidsinmuseums.org.uk docenia pracę instytucji kultury na rzecz budowania coraz atrakcyjniejszej oferty dla rodzin. W tym roku po raz pierwszy formuła dotyczyła starań, jakich instytucje kultury dołożyły, aby czas spędzony w domu był wartościowy. Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji wśród nagrodzonych placówek!

  • Zróbmy sobie muzeum

Wśród zwycięzców znalazło się Narodowe Muzeum Walii, które zaproponowało stworzenie poprzez Minecraft własnego muzeum! Jest to nagroda w kategorii medium społecznościowe.

  • Jak malowane

Szkocka Galeria Narodowa zaproponowała szereg fantastycznych aktywności w domu bezpośrednio rozwijających proponowany temat np. konkretny obraz.

Zdjęcie ze strony https://www.nationalgalleries.org/art-and-artists

https://www.nationalgalleries.org/art-and-artists/features/home-where-art-is/claude-monet

  • “Wow” powiedziała sowa

Filmy stworzone przez Cooper Gallery w projekcie Wow Wednesdays to połączenie dziecięcego świata literatury i sztuk wizualnych. Do tego forma filmu wzbogacona hipnotyzującym głosem lektora, chapeau bas!

  • Jak to robi Andy

Muzeum Andy’ego Warhola przygotowało serię filmików “Making it”. I jak tu się nie oddać sztuce?

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie:  www.kidsinmuseums.org.uk

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście