Tegoroczna, już 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” odbyła się we Wrocławiu w dniach 9-12 czerwca 2022 r. Dzięki uprzejmości organizatorów: Teatr Klinika Lalek / Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych oraz Strefa Kultury Wrocław mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu a także objąć go naszym patronatem medialnym.

 

 

FESTIWAL JAKO FORMA WYJŚCIA Z KULTURĄ DO DZIECI

Podczas trwającego 4 dni festiwalu, uczestnicy mogli zapoznać się z międzynarodowym repertuarem scenicznym. Poza artystami z Polski, występowali także aktorzy z Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Norwegii, Czech oraz Litwy.

W strefie plenerowej festiwalu znajdował się między innymi Namiot Cyrkowy, a także stanowiska proponujące różnego rodzaju warsztaty, które poprzez sztukę miały za zadanie rozwijać u dzieci umiejętności artystyczne, manualne a także interpersonalne.

Festiwal dla dzieci jest według nas doskonałą metodą na atrakcyjne zapoznawanie i obcowanie ze sztuką. To wszystko dzięki różnorodności przedsięwzięć w repertuarze scenicznym, jak również dodatkowym aktywnościom dostępnym w formie warsztatów, gier i zabaw.

Według raportu opublikowanego w naszym przewodniku „Dostępność instytucji kultury dla rodzin z małymi dziećmi” 56% rodziców wybiera teatr jako drugie co do popularności miejsce kultury (zaraz po kinie). Dzięki festiwalowi w ciągu kilku dni można zapoznać dziecko z różnymi rodzajami sztuki teatralnej. To, że przedstawienia są dostępne blisko siebie jest dużym ułatwieniem dla opiekunów. Po obejrzeniu spektaklu dzieci mogą się wspólnie pobawić bądź wziąć udział w warsztacie, po czym z nowymi siłami skupić na kolejnym występie.

 

Dziecinada, teatr, festiwal, Wrocław

@Julia Antczak

 

DZIECINADA W TRASIE

„Dziecinada w Trasie” stanowiła istotny element tegorocznego festiwalu. Oprócz głównych pokazów zorganizowanych we Wrocławiu, odbyły się dodatkowe spotkania w Centrum Społecznym w Leśnej, w Centrum Działań Twórczych w Lubinie oraz w sali widowiskowej 4PERON w Szklarskiej Porębie. Była to świetna inicjatywa wyjścia ze sztuką do mieszkańców mniejszych miejscowości.

 

Czerwcowy Festiwal był dużym sukcesem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Informacje wraz z programem oraz fotorelacjami znajdą Państwo na oficjalnej stronie organizatora DZIECINADY.

Otagowane jako: | | |
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście