Jednym z projektów, który służy wskazaniu rodzicom, na jakie udogodnienia mogą liczyć w konkretnym miejscu w mieście jest strona zmaluchem.pl. To jeden z flagowych projektów Fundacji Rodzic w mieście, który ma na celu stworzenie mapy miasta z perspektywy potrzeb rodziców z małymi dziećmi. Znajdziemy tu nie tylko instytucje kultury, ale także restauracje, sale zabaw itp.

Dla rodziców istotne są kategorie, które pojawiają się w legendzie: przewijaki, place zabaw, krzesełka do karmienia itp. Dla instytucji kultury to znak, że klient jest wymagający, a standardy się zmieniają. Takie same wytyczne obejmują dziś instytucje naukowe, co kawiarenki. Nie są to jednak wymagania trudne do spełnienia i nie warto z nimi dyskutować.

Instytucje, które zwracają uwagę na potrzeby klienta, stają się istotne na rynku, a kulturę prawa rynku zaczęły dotyczyć. Placówki oferujące kulturę i edukację mają misję, ale muszą też na siebie zarobić. Ocena rodzica ma niebanalne znaczenie i warto monitorować swoją pozycję w rankingach, aby jak najlepiej konstruować ofertę dla klientów, jakimi są rodziny.

Najwyżej ocenione miejsca pod względem zasobów, standardu obsługi, elastyczności i infrastruktury zostaną wyróżnione i oznaczone. Zachęcamy do zapoznania się ze standardami, które proponuje platforma zmaluchem.pl i zgłaszania swoich instytucji.

z maluchem

Otagowane jako:
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście