Jeśli wcześniej wydawało Ci się, że multimedia w muzeach czy galeriach sztuki to tylko dodatki, zobacz koniecznie, jak dobrze wykorzystane narzędzia zmieniają rzeczywistość wokół nas, zabierając w niezapomnianą podróż! Zresztą będzie to wyprawa do świata fantazji, sztuki i wyobraźni. Oto nowe rozwiązania technologiczne, które działają na wszystkie zmysły i proponują namacalne doznania! 

 

Olga A. Hilger

 

1.Światło i kolor!

Bajecznie. Co cyfrowa sztuka może zaoferować instytucjom kultury? Piękno. Człowiek ma naturalną słabość do wyjątkowych połączeń kolorystycznych i kontrastu. Oto Muzeum Cyfrowej Sztuki w Tokyo.

 

2. Klimat i nastrój.

Holograficzne projektory zabiorą Was… wszędzie! Jeśli brakuje Wam spaceru po brzegu oceanu, zobaczcie możliwości holograficznego projektora. W każdej instytucji kultury można znaleźć dla niego mnóstwo zastosowań.

 

3. A może obrazy ruszą w naszą stronę? Przytłoczą nas i zaczną do nas krzyczeć? Żywa sztuka, taka, która otacza i nie daje przejść obojętnie. Czy tego typu wystawy są konkurencją dla pustych, białych ścian galerii?

 

4. Zresztą – może również malować sami! Zamiast opowiadać o sztuce – można odtworzyć proces kreacji. Czy widzicie te niebywałe możliwości cyfrowe w odkrywaniu sztuki.

 

5. Dobrze dobrane narzędzia działają wielowymiarowo. Narodowe Muzeum Korei to niezwykle głębokie doświadczenie. Piękno, natura i sztuka tworzą tu jedność z technologią!

 

6. Ekranom można nadać nawet najbardziej zaskakujące formy. Oto interaktywna księga. To opowieść o tym, że słynne “ekrany” mogą stać się, czym dusz zapragnie!

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wszystkie tagi: Najnowsze artykuły
logo niw Sfinansowano z Narodowego
Instytutu Wolności ze środków
Programu Rozwoju Organizacji
Obywatelskich na lata 2018-2030.
logo proo
logo rodzic w mieście Projekt realizowany jest
przez fundację Rodzic w Mieście